Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Operator wózka widłowego czy podestów ruchomych to dobrze opłacana i poszukiwana przez pracodawców profesja. Jednak aby podjąć tego rodzaju pracę, konieczne są uprawnienia. O tym, jak przygotować się do egzaminu Urzędu Dozoru Technicznego i jak wybrać profesjonalną firmę szkoleniową, dowiesz się z artykułu. 

Spis treści

Zdecydowany na podniesienie kwalifikacji? Co dalej?

Podjąłeś już najważniejszy krok, decydując się na podniesienie kwalifikacji, gratulacje! Teraz warto zastanowić się nad tym, jakie konkretne umiejętności i uprawnienia chciałbyś zdobyć oraz ile czasu możesz przeznaczyć na szkolenie. Sprawdź program interesującego kursu, zastanów się, co zyskasz, uczestnicząc w szkoleniu i co oferuje jego organizator.

Możesz wybrać najbardziej popularny kurs obsługi wózka jezdniowego podnośnikowego, a także kursy na operatora suwnic czy podestów ruchomych. Który z nich jest najlepszy? Wachlarz oferowanych rozwiązań jest szeroki. Pomyśl, jaka wiedza i umiejętności byłyby Ci najbardziej przydatne i na tej podstawie dopasuj ofertę szkoleniową. Jeżeli nadal się wahasz, sprawdź wpisy na naszym blogu, gdzie dokładnie omawiamy, czym zajmuje się operator danego urządzenia, jakie predyspozycje powinien mieć i jakie uprawnienia są konieczne do wykonywania zawodu. 

Znajdź odpowiednią firmę szkoleniową

Podjąłeś decyzję o podniesieniu kwalifikacji i zastanawiasz się, jaką firmę wybrać? Warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy:

 • doświadczenie firmy – jak długo szkoli w tym zakresie i funkcjonuje na rynku,
 • jakie opinie o firmie zamieszczają byli kursanci i partnerzy,
 • czy są organizowane zajęcia praktyczne – to konieczna część egzaminu!
 • czy oferowana jest powtórka przed egzaminem i materiały szkoleniowe,
 • jakie dodatkowe zaświadczenia są wydawane,
 • cena kursu i kontakt z klientem to równie ważne aspekty!

Czasem nie warto kierować się jedynie ceną. Lepiej wybrać renomowaną firmę, która będzie szanowała Twój czas i pieniądze oferując wysoką jakość szkolenia. Jeżeli ważna jest dla Ciebie atmosfera kursu, zdecyduj się na rozwiązanie oferujące np. przerwy na kawę. Zapoznaj się również z referencjami zamieszonymi na stronie internetowej. 

kurs-obslugi-wozka-jezdniowego

Połączenie zajęć teoretycznych z praktyką

Egzamin UDT składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Aby otrzymać uprawnienia, musisz zdać obie części. Wybierz firmę szkoleniową, która pomoże Ci się rozwinąć w obu aspektach: teorii i jej zastosowaniu w konkretnym działaniu. W Strefie Szkoleń 3S na zajęciach praktycznych ćwiczysz tak długo, aż prowadzący uznają, że jesteś gotowy na tę część egzaminu. 

Najlepiej, jeżeli zajęcia na kursie prowadzą fachowcy z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki nim będziesz mógł poznać rozwiązania, które przydadzą się w codziennej pracy. 

Tuż przed egzaminem powtórz materiały szkoleniowe

Egzamin UDT coraz bliżej, a Ty chciałbyś powtórzyć materiał i ugruntować wiedzę? Z pomocą przychodzi Strefa Szkoleń 3S! W naszym sklepie internetowym znajdziesz pełen pakiet dodatkowych materiałów. Oferujemy m.in.:

 • lekcje wideo z diagramami udźwigu, 
 • nagrania audio z pytaniami i odpowiedziami do egzaminu UDT, 
 • konsultacje on-line z doświadczonym instruktorem,
 • kurs on-line teoretycznie przygotowujący do egzaminu,
 • zestaw materiałów z piktogramami w formie pdf.

Ze wszystkich oferowanych rozwiązań możesz skorzystać nawet bez wychodzenia z domu. Strefa Szkoleń 3S także w trakcie szkolenia proponuje solidne materiały teoretyczne, które możesz wykorzystać do własnego użytku. 

Podnieś swoje kwalifikacje na praktycznych szkoleniach zawodowych

Szkolenia zawodowe są ogromną szansą na zmianę pracy na lepiej płatną. Oferują zdobycie konkretnej wiedzy i kwalifikacji niezbędnych na rynku pracy. Uczestnicząc w kursie, zyskujesz dawkę potrzebnych informacji oraz praktyczne umiejętności niezbędne dla operatora wózka widłowego, suwnic czy podestów ruchomych. Po zdanym egzaminie otrzymasz zaświadczenie kwalifikacyjne UDT.

Strefa Szkoleń 3S oferuje swoim kursantom sprawdzone materiały szkoleniowe, a także pomoc w wyznaczeniu terminu egzaminu na Śląsku i w okolicach. Szkolenia zawodowe prowadzą profesjonaliści z doświadczeniem, którzy dbają o przyjemną atmosferę. Skontaktuj się już dziś w sprawie terminu, podejmij wyzwanie i weź udział w szkoleniach organizowanych przez Strefę Szkoleń 3S! 

The form you have selected does not exist.