Blog
Zadzwoń: 792-002-286
Dziennik konserwacji wózka widłowego – czym jest?
Dokument zwany dziennikiem konserwacji wózka widłowego jest wymagany w przypadku każdego widlaka. Co konkretnie się w nim znajduje i o czym trzeba pamiętać w trakcie jego prowadzenia?
Jak wygląda codzienna praca operatora wózka widłowego?
Jak wygląda codzienna praca operatora wózka widłowego? Osoba na tym stanowisku musi dysponować odpowiednimi umiejętnościami oraz kwalifikacjami. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jakimi!
Kiedy należy wymienić opony w wózku widłowym? Podpowiadamy!
Jednym z obowiązków operatora po ukończonym szkoleniu jest wymiana opon w wózku widłowym. Jak jednak rozpoznać odpowiedni moment? Wystarczy znać kilka podstawowych zasad, by podjąć właściwą decyzję.
Książka eksploatacji wózka widłowego – co musisz o niej wiedzieć?
Sumienne prowadzenie książki eksploatacji wózka widłowego to jeden z obowiązków operatora maszyny po ukończonym szkoleniu. Należy więc wiedzieć, co powinno się w niej znaleźć i jak uzupełniać informacje.
Kobiety w branży technicznej – dlaczego warto wybrać się na szkolenie?
Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w swoją karierę i rozwój, uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach. Odkryj możliwości, jakie niesie ze sobą branża techniczna dla kobiet i zacznij swoją przygodę już dziś!
Najczęstsze błędy popełniane przez operatorów suwnic i jak ich unikać
Odkryj tajniki bezpiecznej pracy z suwnicami! W naszym artykule przyglądamy się najczęstszym błędom popełnianym przez operatorów suwnic oraz radzimy, jak unikać tych pułapek. Zapewnij sobie i swoim współpracownikom bezpieczne środowisko pracy!
Jak wygląda kurs na operatora wózka widłowego? Sprawdź razem z nami!
Przemieszczanie palet przy użyciu maszyn tylko z pozoru wydaje się łatwe. W rzeczywistości wymaga zdobycia pewnej wiedzy, a także umiejętności. Dlatego tak ważny jest profesjonalny kurs na operatora wózka widłowego. Na szczęście wymogi przystąpienia do nauki są...
Ewolucja wózków widłowych od pierwszego modelu do dzisiejszych technologicznych osiągnięć
Obecnie trudno wyobrazić sobie obsługę dużych hal magazynowych bez korzystania z najnowszych zdobyczy techniki. Historia wózków widłowych pokazuje, że na pewnym etapie stały się już koniecznością. Jednak nie były one z góry skazane na sukces. Prześledzenie losów tych...
5 kluczowych umiejętności każdego operatora wózka widłowego
Poznaj kluczowe umiejętności potrzebne do obsługi wózka widłowego! Przeczytaj o 5 najważniejszych kompetencjach każdego operatora i sprawdź, jak specjalistyczny kurs pomaga rozpocząć karierę w logistyce.
Certyfikaty i szkolenia zawodowe w branży logistycznej. Dlaczego są tak ważne?
Szkolenia zawodowe dla pracowników branży logistycznej to doskonała inwestycja, która może napędzić rozwój firmy i przełożyć się na lepsze wyniki finansowe. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać dobry kurs!
Wydajność wózków widłowych a ich regularny serwis – czy są ze sobą powiązane?
Odkryj związek między regularnym serwisem a wydajnością wózków widłowych. Dzięki lekturze naszego artykułu dowiesz się, dlaczego konserwacja jest kluczem do efektywnej pracy i długiej żywotności maszyn.
Operator wózka widłowego – w jakich branżach znajdzie pracę?
Odkryj, w jakich sektorach operator wózka widłowego może znaleźć stabilne zatrudnienie. Dowiedz się, które branże zapewniają najwięcej możliwości i jakie kwalifikacje są kluczowe dla pracodawców.
Jak wybrać firmę szkoleniową? Poradnik dla przedsiębiorców
Zastanawiasz się, czym się kierować, by wybrać odpowiednią firmę szkoleniową dla swojego zespołu? Sprawdź nasz poradnik i przekonaj się, jak wiele korzyści mogą przynieść profesjonalne szkolenia zawodowe!
3 powody, dla których warto zostać operatorem wózka widłowego
Odkryj 3 kluczowe powody, dla których warto rozważyć karierę jako operator wózka widłowego. Dowiedz się więcej o kursach, dzięki którym zyskasz stabilność zatrudnienia, rozwój zawodowy i atrakcyjne zarobki!
Szkolenia zawodowe stacjonarne czy online – co wybrać?
Szkolenia zawodowe organizowane są dzisiaj nie tylko stacjonarnie, ale i online. Choć te odbywające się przez Internet wydają się wygodniejsze, w niektórych przypadkach warto wybrać kurs tradycyjny, prowadzony w placówce.
Ładunkoznawstwo – co musi wiedzieć operator UTB?
Ładunkoznawstwo to inaczej nauka o ładunkach, która skupia się na ich właściwościach i bezpiecznym sposobie transportu i składowania. Podstawową wiedzę z tej dziedziny musi zatem zdobyć także operator UTB, który zawodowo zajmuje się obsługą ładunków.
Suwnice – jak można wykorzystać je w przemyśle?
Suwnice to największe urządzenia dźwignicowe, jakie są wykorzystywane w przemyśle. Ich zróżnicowana budowa sprawia, że mają też bardzo szerokie zastosowanie. Ich obsługą mogą zajmować się jednak wyłącznie osoby z odpowiednimi uprawnieniami.
Dlaczego warto regularnie doszkalać pracowników z obsługi wózków widłowych?
Każda firma powinna dbać o regularne szkolenie pracowników. Dotyczy to także załogi operatorów wózków widłowych, których warto doszkalać m.in. w zakresie obsługi najnowszych modeli urządzeń transportowych oraz przestrzegania zasad bezpieczeństwa.
Bezpieczeństwo przy pracy z suwnicą – o czym musisz pamiętać?
Przy pracy z suwnicą niezwykle ważne jest zachowanie pewnych zasad bezpieczeństwa. Poznasz je na kursie w Strefie Szkoleń 3S, ponieważ ich znajomość jest także niezbędna do uzyskania uprawnień UDT do wykonywania zawodu operatora suwnic.
Wózek widłowy zimą — jak dbać o sprzęt w trudnych warunkach?
Zimą wózek widłowy narażony jest na większe ryzyko awarii ze względu na niesprzyjającą pogodę. Ponadto samo manewrowanie nim np. po oblodzonej nawierzchni generuje wiele problemów. Jeśli chcesz ich uniknąć, właściwie przygotuj pojazd do sezonu.
Napęd wózka widłowego a praca w magazynie. Co musisz wiedzieć?
Wózki widłowe są powszechnie stosowane w magazynach, ponieważ są niezbędne do transportowania ciężkich ładunków. Warto jednak wiedzieć, że przy wyborze takich pojazdów do prac magazynowych należy wziąć pod uwagę rodzaj ich napędu.
Przepisy BHP a wózki widłowe. Sprawdź, co musisz wiedzieć!
Przepisy BHP narzucają szereg ważnych zasad obsługi wózków widłowych. Powinien je znać zatem każdy operator takich pojazdów. Tym bardziej że ich znajomością należy się wykazać podczas egzaminów pozwalających zdobyć niezbędne uprawnienia zawodowe.
Wózki widłowe czołowe – w jakich branżach znajdą zastosowanie?
Wózki widłowe czołowe to fundament działań logistycznych wielu firm, w których wykorzystuje się je między innymi do przewożenia towarów na niewielkie odległości. Zobacz, gdzie je zastosować i jakie są ich największe zalety.
Przeciążenie wózka widłowego – co na to wpływa?
Przekroczenie maksymalnego udźwigu wózka widłowego to ogromny problem. Z jednej strony kosztowny, z drugiej także niebezpieczny dla operatora oraz całego otoczenia. Jak go uniknąć? Kiedy to następuje? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule!
Jakie wózki widłowe nie muszą być pod nadzorem dozoru technicznego?
Jak się okazuje, nie wszystkie wózki widłowe muszą być objęte Nadzorem Dozoru Technicznego – część z nich jest z tego obowiązku zwolniona. Dowiedz się, które pojazdy mają taką możliwość i dlaczego warto skorzystać z tej możliwości.
Praca operatora wózka widłowego – co musisz o niej wiedzieć?
Praca operatora wózka widłowego jest opłacalna, pewna i satysfakcjonująca, lecz jej rozpoczęcie wymagania sporego zaangażowania. Dowiedz się w naszym artykule, jak stać się operatorem wózka i co zrobić, aby stać się najlepszym w swojej pracy.
Chwytaki do wózków widłowych – co musisz o nich wiedzieć?
Chwytaki do wózków widłowych to osprzęt, który znacznie zwiększa wszechstronność wózka widłowego. Dzięki niemu można chwytać różne artykuły – również te o nieregularnym kształcie. Dowiedz się wszystkiego na temat tych akcesoriów!
Egzamin na wózek widłowy – jak wygląda?
Egzamin na wózek widłowy w wielu osobach wywołuje niemałą panikę. Trudno się jednak temu dziwić, gdyż niewiele osób ma świadomość tego, jak naprawdę wygląda. Dowiedz się wszystkiego na temat egzaminu i zdaj go bez stresu.
Podnośniki koszowe – jakie mają zastosowania? Podpowiadamy!
Podnośnik koszowy to fundament prac na wysokościach – stanowi doskonałe uzupełnienie firmy budowlanej czy porządkowej, lecz nie tylko. Poznaj te urządzenia z bliska.
Ładowarki teleskopowe – co musisz o nich wiedzieć?
Czym są, do czego służą i jakie zalety mają ładowarki teleskopowe? Gdzie je wykorzystać, aby osiągnąć z nich jak najwięcej? Dowiedz się wszystkiego o tych urządzeniach z naszego poradnika.
Jakie są rodzaje badań UDT urządzeń transportu bliskiego? Poznaj je wszystkie!
Poznaj z bliska w naszym artykule rodzaje badań UDT, urządzeń transportu bliskiego. Dowiedz się również, jakie są różnice pomiędzy badaniem odbiorczym, doraźnym kontrolnym, doraźnym poawaryjnym i powypadkowym oraz eksploatacyjnym i okresowym.
Na jakie elementy zwracać szczególną uwagę w podestach ruchomych? Poznaj najczęstsze usterki
Zobacz koniecznie, czym się kierować, chcąc utrzymać podesty ruchome w dobrym stanie technicznym. Zadań jest kilka, lecz wszystkie prowadzą do uniknięcia kosztownych, niebezpiecznych w skutkach awarii.
Kiedy wykonać przegląd konserwacyjny podestów ruchomych? Podpowiadamy!
Przeglądy konserwacyjne są niezbędne, jeśli wykorzystujesz urządzenia transportu bliskiego, np. podesty ruchome. Sprawdź, na czym polega przegląd i kiedy trzeba go wykonać. Zadbaj o bezpieczeństwo i działanie sprzętów razem z ekspertem Strefy Szkoleń 3S!
Chcesz podnieść swoje kompetencje zawodowe? Wybierz kursy od Strefy Szkoleń 3S!
Operator podestów ruchomych, wózka jezdniowego (widłowego), a może suwnicy? Sprawdź, dlaczego warto podnosić kwalifikacje oraz w jaki sposób szybko i skutecznie to zrobić. Postaw na kursy, dzięki którym sprawnie otrzymasz niezbędne uprawnienia.
Jakie są metody oceny ryzyka zawodowego? Podpowiadamy!
Metody oceny ryzyka zawodowego są różne i w zupełnie inny sposób określają ryzyka dotyczące pracowników. Dowiedz się, które z nich są najpopularniejsze.
Środki ochrony indywidualnej – czym dokładnie są i kiedy trzeba z nich skorzystać?
Dowiedz się, czym są środki ochrony indywidualnej, co wchodzi w ich skład i czym musi się kierować pracodawca, wybierając je dla swoich pracowników.
Jak wybrać szkolenie z pierwszej pomocy?
Zawsze warto podnieść swoje kwalifikacje oraz wiedzę i wybrać się na profesjonalne szkolenie z pierwszej pomocy. Jak je wybrać? Jak się okazuje, odpowiedź nie jest jednoznaczna. Zapraszamy!
Instruktaż ogólny – po jakim szkoleniu pracodawca może go prowadzić?
Dowiedz się, na czym polega instruktaż ogólny i czy pracodawca może sam go prowadzić. Odpowiadamy w najmniejszych szczegółach!
W jaki sposób przedłużyć okres ważności UDT? Podpowiadamy! Cz. 2
Dowiedz się już dziś, jak przedłużyć okres ważności UDT, gdzie to zrobić i jakie zmiany na Ciebie czekają. Jak się okazuje, bardzo duże. Zachęcamy do przeczytania artykułu już dziś!
W jaki sposób przedłużyć okres ważności UDT? Podpowiadamy! Cz. 1
Dowiedz się w obszernym artykule jak przedłużyć okres ważności UDT i jakie kroki musisz podjąć, aby cały proces trwał jak najkrócej. Pomagamy, odpowiadamy i rozwiewamy wszelkie wątpliwości.
Stan techniczny podestów ruchomych
Przekonaj się, co musisz wiedzieć, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu UDT na operatora podestów ruchomych. Skorzystaj z naszej bazy wiedzy, aby zdobyć informacje niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa w codziennej pracy.
Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem elektrycznym
Sprawdź, o czym należy pamiętać, aby odpowiednio zareagować w nagłych wypadkach w domu lub zakładzie pracy. Poznaj najważniejsze zasady udzielania pierwszej pomocy osobie porażonej prądem elektrycznym i już dziś zadbaj o bezpieczeństwo!
Niewłaściwa eksploatacja urządzenia transportu bliskiego: jakie są konsekwencje?
Sprawdź, o czym należy pamiętać, aby pracować bezpiecznie i wydajnie w zakładzie pracy lub na hali magazynowej. Zadbaj o to, aby uniknąć przykrych konsekwencji wypadków lub błędów przy wykonywaniu codziennych zadań podczas obsługi urządzeń transportu bliskiego.
Sprawdź, jak układ magazynu wpływa na efektywność pracy
Dowiedz się więcej o tym, jak właściwie zaplanować działanie hali magazynowej, wykorzystując sprawdzone układy ułatwiające zarządzanie. Zagwarantuj swojej firmie maksymalną wydajność, a pracownikom komfortową i bezpieczną pracę bez zbędnego stresu.
Imienne uprawnienia na wózki widłowe: co warto wiedzieć?
Dowiedz się, jakie zmiany zaszły w przepisach oraz co czeka posiadaczy imiennych uprawnień na wózki widłowe. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby odpowiednio przygotować się do egzaminu UDT, który jest obowiązkowy dla każdego operatora.
Przedłużanie okresu ważności zaświadczeń kwalifikacyjnych krok po kroku
Sprawdź, co musisz wiedzieć na temat ważności uprawnień uzyskiwanych po egzaminie UDT i przekonaj się, jak zmiany w przepisach wpływają na posiadane przez Ciebie zaświadczenia. Już dziś zaplanuj przedłużenie zezwoleń niezbędnych do dalszej pracy w wykonywanym zawodzie!
Przygotuj się do egzaminu już dziś! 3 sposoby na szybsze zapamiętywanie informacji
Poznaj skuteczne metody zapamiętywania informacji oraz szybkiej nauki. Odkryj mnemotechniki, mapy myśli oraz inne sposoby, które pozwolą wynieść jeszcze więcej wiedzy z naszych praktycznych szkoleń zawodowych. Przygotuj się do egzaminu UDT bez zbędnego stresu!
Ochrona przeciwpożarowa w pracy elektryka
Zdobądź wiedzę, jakiej potrzeba podczas eksploatacji i dozoru instalacji elektrycznej zabezpieczonej przed zwarciami i pożarami. Przekonaj się, że uprawnienia elektryczne są w zasięgu ręki! Dzięki naszym szkoleniom każdy może przygotować się do egzaminu UDT!
Energetyczne świadectwo kwalifikacyjne: jak je uzyskać?
Od 2 lipca 2022 roku obowiązują nowe przepisy dotyczące energetycznych świadectw kwalifikacyjnych. Dowiedz się, kogo dotyczą zmiany, jak uzyskać świadectwo i czy powinieneś ponownie zdać egzamin. Przeczytaj artykuł!
Jak przedłużyć uprawnienia UDT? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!
Dowiedz się, co jest niezbędne, aby przedłużyć uprawnienia UDT oraz dlaczego Twoje bezterminowe zezwolenia stracą ważność! Sprawdź, co musisz wiedzieć i przygotuj niezbędne dokumenty, dzięki którym bez przeszkód będziesz kontynuować pracę!
Prawidłowa eksploatacja urządzeń i instalacji energetycznych
Instalacje energetyczne znajdujemy na każdym kroku. W domu, w firmie czy w parku miejskim. Konieczna jest ich regularna konserwacja czy naprawa. Zgodnie z prawem należy je także kontrolować. Do tych czynności potrzebne są uprawnienia elektryczne.
Zasady BHP w magazynie – o czym powinieneś pamiętać?
Każdy operator urządzeń technicznych musi zdać egzamin UDT. Jego istotnym elementem jest zakres związany z BHP. Chcesz zdobyć uprawnienia i znaleźć lepiej płatną pracę? Wybierz szkolenia zawodowe na Śląsku i popraw swoją pozycję na rynku pracy.
Naprawa a modernizacja UTB – co warto wiedzieć?
Zastanawiasz się, jaka jest różnica pomiędzy modernizacją urządzenia, a jego naprawą? Dowiedz się, jakie dokumenty są potrzebne, aby UTB pomyślnie zostało dopuszczone do eksploatacji.
Sprawdź, jakie części do wózków widłowych są najczęściej wymieniane
Właściwa obsługa wózka jezdniowego podnośnikowego oraz codzienna kontrola elementów, które są narażone na zwiększoną eksploatację pozwolą uchronić Cię przed niespodziewanymi awariami i poprawić bezpieczeństwo pracowników.
Przeglądy urządzeń transportu bliskiego – co warto wiedzieć?
Dowiedz się, jak postępować, aby właściwie obsługiwać i konserwować urządzenia transportu bliskiego. Sprawdź, co musisz wiedzieć, aby zachować gwarancję producenta oraz uniknąć wszelkich kłopotów związanych z awariami zaawansowanego mechanicznego sprzętu.
Dowiedz się więcej o formach dozoru technicznego
Zdobądź podstawowe informacje związane z kontrolami technicznymi, serwisami sprzętu mechanicznego oraz wszelkimi procedurami, jakie stoją za poprawnym funkcjonowaniem maszyn. Sprawdź, co kryje się za pełnym, ograniczonym i uproszczonym dozorem technicznym.
Zdałem egzamin UDT! Co dalej?
Zaliczenie egzaminu UDT oznacza, że jesteś już na prostej drodze do otrzymania dokumentu potwierdzającego nowo nabyte kwalifikacje. W tym artykule wyjaśniamy, jak wygląda cała procedura i kiedy konkretnie będziesz mógł odebrać zaświadczenie!
Wypadek w pracy? Dowiedz się, jak powinieneś zareagować
Bycie świadkiem wypadku w pracy wymaga szybkiego opanowania nerwów i działania zgodnie z procedurami. W tym artykule rzetelnie wyjaśniamy, jak powinieneś zareagować, by jak najlepiej pomóc poszkodowanemu i zabezpieczyć miejsce zdarzenia.
Czym zajmuje się Urząd Dozoru Technicznego? Podpowiadamy!
Zastanawiasz się, co wchodzi w zakres obowiązków Urzędu Dozoru Technicznego? Przygotuj się na egzamin UDT razem z nami! Sprawdź, jakie urządzenia podlegają pod dozór UDT i jakie są możliwe formy dozoru.
Praca na podestach ruchomych – sprawdź, gdzie przydadzą się uprawnienia UDT
Ruchome podesty to coraz częściej wykorzystywane urządzenia do prac na wysokościach w wielu branżach. Sprawdź, w jakiej branży będziesz mógł pracować po uzyskaniu odpowiednich uprawnień.