Chcesz otrzymać uprawnienia, by pracować jako operator wózka wysokiego składowania? To świetny pomysł, ponieważ rynek wciąż potrzebuje wykwalifikowanych specjalistów. Niezbędne będzie jednak zdanie egzaminu UDT. Sprawdź, jak najlepiej się do niego przygotować, by był dla Ciebie jedynie formalnością.

Spis treści

Wózki wysokiego składowania, czyli jakie?

Wózki widłowe mają kilka rodzajów, a jednym z nich jest właśnie maszyna wysokiego składowania. Służy ona do przenoszenia i układania towaru w magazynach i centrach logistycznych na wyższych półkach – nawet na kilkunastu metrach.

Takie urządzenia są zwykle bardzo zwrotne, by z łatwością manewrować w wąskich alejkach magazynowych. Dzięki udźwigowi do kilku ton (waga rozkłada się równomiernie) umożliwiają przemieszczanie bardzo ciężkich palet.

Nic zatem dziwnego, że do ich obsługi niezbędne są specjalne uprawnienia. Samo ich zdobycie jest proste – szczególnie jeśli wybierzesz odpowiedni kurs z wykwalifikowaną kadrą specjalistów. Także prowadzenie maszyny jest łatwe i bezpieczne, jeśli tylko poznasz podstawowe zasady.

Co powinieneś wiedzieć o uprawnieniach?

Aktualnie UDT wydaje dwa rodzaje uprawnień pozwalających na prowadzenie wózków widłowych. Czym się różnią i które wybrać, żeby móc obsługiwać właśnie wózek wysokiego składowania?

  • Kategoria pierwsza odnosi się do obsługi wózków z mechanicznym napędem podnoszenia, a także tych z wysięgnikiem i wózków systemowych podnoszących operatora w kabinie z ładunkiem.
  • Kategoria druga pozwala na obsługę wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wyłączeniem wyżej wymienionych wózków z wysięgnikiem lub wózków podnoszących osobę obsługującą razem z ładunkiem.

Wózek wysokiego składowania może należeć zarówno do pierwszej, jak i drugiej kategorii. W zależności od tego, jaki wózek będziesz obsługiwał, wybierz właściwą kategorię.

Strefa Szkoleń 3S pomoże Ci zdobyć odpowiednie uprawnienia! Aby wziąć udział w kursie i zostać operatorem wózka widłowego, wystarczą: ukończone 18 lat i odpowiedni stan zdrowia (badania wykona lekarz medycyny pracy).

operator-wozka-jezdniowego-podnosnikowego

Czego dowiesz się na szkoleniach?

By zostać operatorem wózka wysokiego składowania, przed podejściem do egzaminu UDT najlepiej przejść szkolenie. Kurs z obsługi wózka jezdniowego podnośnikowego przygotuje Cię do zdobycia uprawnień od strony praktycznej i teoretycznej.

Doświadczeni instruktorzy i wykładowcy przedstawią niezbędne informacje i użyteczne wskazówki, dzięki którym zdobędziesz nowe umiejętności łatwo i w miłej atmosferze. Ucząc się od najlepszych, sam szybko zdobędziesz wiedzę niezbędną do pracy z użyciem tego typu maszyn.

Program obejmuje wiadomości teoretyczne z zakresu typów i budowy wózków, BHP, czynności wykonywanych przez operatora oraz ładunkoznawstwa. Dowiesz się też dokładnie, jak przygotować się do egzaminu UDT i otrzymać zaświadczenie kwalifikacyjne. Podczas szkolenia przewidziane są również zajęcia praktyczne. Dzięki pomocy naszych instruktorów poczujesz się pewnie obsługując wózek wysokiego składowania. 

Przygotuj się do egzaminu UDT z nami!

Wiemy, jak ważne jest dla Ciebie zdobycie uprawnień – nasz kurs pozwoli Ci więc szybko przyswoić niezbędną wiedzę i umiejętności, byś potem mógł z łatwością zdać egzamin UDT. Jeśli będziesz aktywnie uczestniczyć w szkoleniu i powtórce, z pewnością już niedługo uprawnienia UDT znajdą się w Twojej kieszeni.

Przygotowanie do egzaminu w trakcie naszego kursu z obsługi wózka jezdniowego obejmuje:

  • zajęcia praktyczne – możesz ćwiczyć tak długo, aż nasz instruktor uzna, że dasz sobie radę,
  • powtórkę teoretyczną przed testem,
  • kompleksowe materiały do samodzielnej nauki.

Nasi specjaliści służą radą i pomocą, a w czasie egzaminu oferują swoją obecność, by było Ci łatwiej. Wcześniej dokładnie dowiesz się też, jak wygląda egzamin UDT i czego możesz się na nim spodziewać.

Zdobądź nowe umiejętności ze Strefą Szkoleń 3S!

Zdobycie nowych kompetencji to najlepszy sposób, by zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy, wyspecjalizować się i po prostu zarabiać więcej. Tym bardziej że operatorzy wózka widłowego, a tym wózka wysokiego składowania nieustannie są poszukiwani na rynku pracy. Kursy ze Strefy Szkoleń 3S pozwolą Ci podnieść kwalifikacje szybko i przyjemnie – szkolenie to idealne połączenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych. Z nami umówisz też egzamin UDT, by uzyskać niezbędne uprawnienia.

Chcesz zostać operatorem jezdniowego wózka podnośnikowego? Nie czekaj, tylko zapisz się na kurs i weź udział w najbliższym terminie.

The form you have selected does not exist.